ساندویچ پانل ماموت

ساندویچ پانل یک ساختار سبک و مرکب است که از دوطرف به دو لایه محدود شده و در وسط یک لایه عایق قرار دارد که ماده عایق می بایست بسیار نرم و سبک و دارای خواص فیزیکی خاص باشد.ساندویچ پانل ها به دو گروه سقفی و دیواری تقسیم می شوند که با پلی اورتان ، پلی استایرن و پشم سنگ تولید می شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای دیوارها و تیغه های آجری و سفالی می باشند.

از مزایای اصلی پانل های ساندویچی برای مصارف ساختمانی می توان موارد زیر را نام برد:

سبكی فوق‌العاده : به علت استفاده از مواد سبك در هسته اين پانل‌ها، وزن پانل به شدت كاهش می‌يابد. يك ديواره ساندويچی در مقايسه با نمونه مشابه سيمانی يا آجری گاه تا50 برابر سبك‌تر است. اين مسئله به ويژه در سبك‌سازی بنا، مقابله با زلزله و كاهش هزينه زيرسازی بسيار مهم است.

مقاومت بالا: علی‌‌رغم سبكي فوق‌العاده پانل‌های ساندويچی، اين محصولات مقاومت فوق‌العاده‌اي در برابر انواع بارهای فشاري و ضربه‌اي دارند. اين پانل‌ها نيروی وارده را به خوبي جذب كرده و مقاومت بالاتری نسبت به چوب از خود نشان مي‌‌دهند. اين مسئله در ساخت ديوار‌ه‌ها و سقف‌های كاذب از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

مقاومت در برابر خوردگی و پوسيدگی:اين قبيل پانل‌ها بر خلاف ديوار‌ه‌هاي متداول بتني در برابر رطوبت هوا و شرايط خورنده محيطی دچار آسيب‌های ناشی از خوردگی نمی‌شوند. اين مسئله باعث حداقل شدن هزينه تعميرونگهداری مي‌گردد. در مقايسه با پارتيشن‌هاي چوبي اين پانل‌ها از طول عمر چندين برابر در محيط‌هاي مرطوب برخوردارند. همچنين به علت عدم پوسيدگی، از نظر بهداشتی نيز مطمئن بوده و جاي نگرانی برای تجمع ميكروب در ساختمان باقی نمی‌گذارد.

شکل ظاهری ساندویچ پانل ماموت

شکل ظاهری ساندویچ پانل های ماموت به گونه ای خاص و زیبا طراحی شده که همه شرایط مناسب جهت ایجاد یک پوشش مناسب و دلخواه درآن دیده شده است، از جمله گام های ذوزنقه ای شکل دارای اورلپ منحصر به فرد در قسمت عرض ساندویچ پانل سقفی که مسئله بسیار مهم و ارزشمندی از لحاظ فنی و کیفیت طول عمر محصول و همچنین جلوگیری از رسیدن رطوبت برف و باران به غایق پلی اورتان می باشد. این اورلپ معمولا در قسمت لبه آبریز شیب سقف که محل ریزش آب حاصله از بارش ها است ایجاد می گردد.

اورلپ عرض ساندویچ پانل سقفی ماموت

همان گونه که در مطالب قبلی راجع به ساندویچ پانل سقفی توضیح داده شد شرکت ماموت تنها تولید کننده ساندویچ پانل با قابلیت ایجاد اورلپ عرض در قسمت نوک آبریز سقف می باشد، همین امر دارای مزیت های مهم و با ارزشی می باشد که به چند نمونه از آن اشاره می گردد.

اورلپ در قسمت انتهای لبه آبرو باعث امان ماندن عایق پلی اورتان از خیس شدن حاصله از بارش ها، در نتیجه محفوظ شدن از تماس گل و لای شسته شده از روی پوشش ساندویچ پانل سقفی که باعث پوسته شدن ورق از فوم و شکل ظاهری بسیار ناخوشایند ایجاد خواهد شد.

اورلپ عرضی در قسمت نوک دو ساندویچ پانل سقفی باعث چفت شدن ساندویچ پانل سقفی بدون فشار و ضربه مکانیکی می گردد لازم است بدانیم فقط شرکت مجتمع صنعتی ماموت این قابلیت را دارا می باشد بنابراین ساندویچ پانل ماموت / بهترین انتخاب می باشد.

اورلپ وقتی که هنگام تولید با استفاده از دستگاه های بروز انجام گردد مسلم است که از لحاظ کیفی و فنی هم شرایط بهتری خواهد داشت. چرا که ایجاد اورلپ با استفاده از نیروی انسانی آسیب های خاص خود را همراه خواهد داشت.

لازم به ذکر است کد طول اورلپ عرض توسط سفارش دهنده مشخص می گردد یعنی خریدار یا مهندس سازه می بایست با در نظر گرفتن شرایط هر سازه طول اورلپ را مشخص نماید این طول از ۷ الی ۲۵ سانتیمتر در شرایط عادی نرمال به نظر می رسد، که حتما هنگام سفارش محصول جهت اورلپ(راست یا چپ) طول اورلپ با مجموع طول اصلی ساندویچ پانل سقفی نیز باید مدنظر قرار گیرد. ضمن اینکه اورلپ ها مختص ساندویچ پانل های سقفی می باشد و ساندویچ پانل دیواری غیر از اورلپ طولی استاندارد نیازی به اورلپ عرض ندارد.

منبع:صنعت پوششتاريخ : دوشنبه 18 دی 1396 | 10:04 | نويسنده : فرنوش شجاعی |
× بستن تبليغات
× بستن تبليغات